MRI technologické zajímavosti

PIANISSIMO

Pianissimo představuje revoluční technologii redukující hluk způsobený gradientními cívkami při vyšetřovacích skvencích. Ve snaze pořízení vysoké kvality obrazů při kterých se používají rychlé sekvence se vytváří MRI hluk. Toto vyplývá z rychlých změn gradientu magnetického pole. Běžnými opatřeními v provozu poskytující pacientovy větší pohodlí je použití ucpávek uší a sluchátek nebo použitím pomalejších sekvencí, které nejsou tak hlučné. Ač se to na první pohled nezdá, tak způsobený hluk tak často snižuje šance na úspěšné vyšetření. Výzvou pro Toshibu bylo vyřešení tohoto problému. Toshiba tak vyvinula technologii redukující hluk, která nepůsobí na kvalitu obrazu a nikterak neovlivňuje čas vyšetření (skenu). Tato technologie byla pojmenována Pianissimo a je dostupná pro všechny Vantage MRI systémy.

ATLAS

U běžných MRI vyšetřeních je zapotřebí pro každé vyšetření určitý typ cívky. Proto musí být cívky často měněny, to však jistým způsobem omezuje efektivitu práce. Proto Toshiba vyvinula systém Atlas, který tvoří cívky pro tři základní oblasti vyšetřování a to : hlavu, arterior a posterior oblasti. Tyto cívky jsou konstruovány tak že jejich kombinací při vyšetření je výsledný obraz v celé oblasti kontinuální, bez hraničních přechodů mezi jednotlivými cívkami.

Fresh Blood Imaging (FBI)

FBI je MR-Angio technika u které nejsou zapotřebí žádné kontrastní látky. Proto je idealní alternativou za konvenční MR Angio techniky, které naopak kontrastní látky vyžadují. S výjimečnou citlivostí pomalých toků, je FBI zvláště vhodné pro hodnocení periferních cévních nemocí dolních končetin.

TimeSLIP

TimeSLIP je další technikou při které nejsou zapotřebí kontrastní látky.

JET Motion Artefact suppression

 
 

AUDIOSCAN s.r.o.
Výhradní obchodnía servisní zastupení
Toshiba Medical Systems

Oldřichova 107/50
128 00 Praha 2

tel.: +420 222 560 111
fax: +420 222 560 112

email:
info@audioscan.cz

stáhněte si
naši vizitku

(c) AUDIOSCAN s.r.o, 2009 | Tisk stránky